mariaszyje
Ubierz się w radość!

Pot na ubraniach ciążowych

Co tu dużo mówić, pot na ubraniach ciążowych to codzienność. Teraz to tym bardziej temat na czasie, bo przecież idzie lato i przy większych temperaturach pocimy się bardziej. Ale, czy są materiały na których pot widać bardziej, a na innych mniej?

I tutaj odpowiedź jest bardzo prosta i krótka. Tak 🙂 Sama pewnie wiesz to najlepiej. Usystematyzujmy jednak tą wiedzę.

Jeśli mamy na sobie materiały naturalne i sztuczne to pot będzie widoczny . Te rodzaje włókna doskonale chłoną wilgoć. Wiec jeśli tylko jakaś mokrość pojawi się na naszym ciele one ją chłoną. I to bardzo dobrze!

My w takich ubraniach czujemy się komfortowo, to znaczy, nasza skóra się czuje komfortowo, my może mniej bo ten pot rzeczywiście jest widoczny. Dodatkowo, jeśli materiał jest chłonny to zazwyczaj jest też przewiewny, wiec nadmiernie się w tych ubraniach nie pocimy. Właśnie dlatego tak poleca się len, bawełnę, wiskozę na lato. Bo w nich nie spocisz się bardziej niż powinieneś.

A co z materiałami syntetycznymi?

A właśnie, z nimi sytuacja jest odwrotna. One nie są chłonne. Można to zauważyć najlepiej na obrusach. Ja mam w domu dwa obrusy (tak, dotychczas dorobiliśmy się tylko dwóch, na wymiankę) – bawełniany i poliestrowy. Jak możecie się domyślać ten bawełniany ma już na sobie plamy, których doprać nie umiem, bo tu jakieś wino się wylało, a tu burak spadł… Oczywiście momentalnie to wino i soczek buraczkowy zostały wciągnięte przez materiał. A że nie zaprałam od razu, bo dobrze się siedziało ze znajomymi, to plamy pozostały.

Zupełnie inna sytuacja się ma z tym poliestrowym. On tak łatwo nie chłonie, wiec nawet kiedy na niego coś się wyleje, to nie ma takiej obawy, że plamy zostaną. Zazwyczaj wtedy ścieram tylko żeby nie było mokro, a potem po imprezie wrzucam do pralki i jest jak nowy. Nawet nie jest pognieciony.

Jakie są tego wnioski?

Tak samo jak obrus, działają nasze ubrania. Bawełniana sukienka wchłonie szybko nasz pot, będzie on widoczny, ale za to będziemy się czuć komfortowo. Za to poliestrowa sukienka nie będzie tak piła, pot nie będzie na niej widoczny. Ale za to nasze ciało, trochę jak w worku, nie będzie czuło się komfortowo. Bo wilgoć nie będzie miała dokąd ujść.

Ale najważniejsza konkluzja jest taka, że najlepiej kupować poliestrowe obrusy, bo są bardzo proste w utrzymaniu. 😛

Ściskam, Maria

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

SKLEP INTERNETOWY

POZOSTAŁE WPISY:

Ubrania ciążowe z bawełny

Każda przyszła i świeżo upieczona mama doskonale wie, jak trudny bywa dobór odpowiedniej odzieży ciążowej. Przede wszystkim, nic nie może uciskać czy powodować dyskomfortu. Niemniej

Więcej »

WYSZUKAJ