mariaszyje
Ubierz się w radość!

Co nosić w ciąży?

Od razu na wstępie napiszę, nie ma jednej prostej odpowiedzi. Myślę, że o tym wiesz, że gotowce to lipa. A jeśli chodzi o ubiór, to już w ogóle każdy powinien nosić to, w czym mu najlepiej.

Ale są dwie zasady, na które chcę zwrócić uwagę. Przedstawię, co mówi się o ubraniach ciążowych, jakie powinny być i na co kobieta w ciąży powinna zwracać uwagę.

  1. Ubrania nie powinny uciskać.

Wydaje się to dość oczywiste. Kobiety naturalnie  wybierają ubrania, które są wygodne. Jeśli tylko coś zaczyna uciskać brzuszek, to należy z tego ubrania zrezygnować na czas ciąży, bo to nie jest dobre dla maluszka.

Właśnie na takie okazję powstają ubrania ciążowe dedykowane na czas tych kilku miesięcy.

  1. Najlepiej szukać ubrań z materiałów naturalnych i sztucznych.

Syntetyki w ogóle nie są polecane (o tym możecie poczytać tu), ale podczas ciąży wrażliwość skóry się wzmaga, a zatem warto zadbać o swoją skórę jeszcze bardziej świadomie. Włókna naturalne (bawełna, wełna, len) i sztuczne (wiskoza) są delikatne dla skóry, przewiewne i przede wszystkim wchłaniają pot, więc czujemy się w nich najbardziej komfortowo.

Czy musisz mieć ubrania ciążowe?

Nie. Nie ma takiej potrzeby, jeśli masz ubrania w szafie, które spełniają te dwie najważniejsze zasady. Sama będziesz wiedziała w czym czujesz się najwygodniej i co Ci służy.

Co ja mogę doradzić – kupuj ubrania ciążowe, które wiesz, że nadadzą się też po ciąży. Żebyś nie miała poczucia, że kupujesz ubranie tylko na krótki czas. To też absolutnie wpisuje się w ruchy ekologiczne, bo zwyczajnie będziesz korzystała a z ubrań długo i szczęśliwie. 🙂

Nieskromnie powiem, że takie ubrania znajdziesz u mnie w sklepie. Bardzo dbam o to, żeby sukienki, które projektuję, były uniwersalne – na dłuższy czas. Wszystko co wyszło spod mojej maszyny ma właśnie takie zastosowanie. Można je nosić podczas ciąży i po niej (nawet karmiąc piersią) albo w ogóle ciąży nie planując. Tworzenie takich ubrań jest dużo bardziej skomplikowane, bo konstrukcje trzeba bardzo przemyśleć i wiele razy przerabiać. Ale kiedy powstaje ostateczny produkt, wiem że będzie służył przez lata 🙂

Zupełnie inaczej sprawa ma się ze spodniami.

Spodnie ciążowe  to takie, które zamiast rozporka i guzika, czy innych zapięć, mają pas z elastycznego materiału. Dzięki temu rosnący brzuszek doskonale się w nich mieści i można całą ciążę w nich przechodzić. I one rzeczywiście na późniejszy czas średnio się nadają, bo w miarę jak traci się brzuszek, pas staje się za duży.

Z drugiej strony, jeśli często chodzisz w spodniach, to może warto zainwestować w takie, które posłużą Ci przez  czas ciąży i chwilę po niej. Pamiętaj, że to bardzo piękny, ale i trudny czas dla Ciebie. Musisz o siebie zadbać, więc zastanów się co najczęściej nosisz i czego możesz potrzebować 🙂 Jak dobrze to zaplanujesz, może się okazać, że będziesz potrzebowała niewiele rzeczy. Sama przecież decydujesz co nosić w ciąży. 

Jakby co, służę pomocą. Zawsze możesz do mnie napisać, a ja coś doradzę. Dodatkowo zapraszam do mojej pracowni, sklepu stacjonarnego, gdzie możemy od razu dobrać razem coś dla Ciebie <3

Do zobaczenia, Maria

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

SKLEP INTERNETOWY

POZOSTAŁE WPISY:

Ubrania ciążowe z bawełny

Każda przyszła i świeżo upieczona mama doskonale wie, jak trudny bywa dobór odpowiedniej odzieży ciążowej. Przede wszystkim, nic nie może uciskać czy powodować dyskomfortu. Niemniej

Więcej »

WYSZUKAJ