mariaszyje
Ubierz się w radość!

Ubrania ciążowe z bawełny

Każda przyszła i świeżo upieczona mama doskonale wie, jak trudny bywa dobór odpowiedniej odzieży ciążowej. Przede wszystkim, nic nie może uciskać czy powodować dyskomfortu. Niemniej jednak fason, chociaż jest bardzo ważny, nie ma aż tak dużego znaczenia, jak rodzaj materiału, który został użyty do produkcji ubrań.

Zapewne każda przyszła mama ma swój ulubiony, najwygodniejszy element odzieży, np. T-shirt czy sukienkę, z którym mogłyby się nie rozstawać. Zastanawiasz się, jaki jest sekret wygodnej odzieży, w której będziesz nie tylko wyglądała świetnie, ale również czuła się wygodnie? Czytaj dalej!

Ubrania ciążowe z bawełny – świadomy wybór

Najlepsze materiały dla naszej skóry wykonane są zarówno z włókien sztucznych, takich jak bambus, tencel czy wiskoza, jak i z włókien naturalnych, takich jak len, wełna oraz bawełna.

Dziś wielu producentów oferuje ubrania ciążowe 100% bawełny, warto jednak zwrócić uwagę, czy jest ona dobrej jakość. Pamiętaj, że bawełna bawełnie nie jest równa.

A jak taką jakość sprawdzić? Najlepiej dotykając materiału. Nie musisz być super znawcą, żeby zobaczyć czy materiał jest delikatny, miły. To pierwsza rzecz, którą możesz sprawdzić i ufaj sobie w tych odczuciach. Jeśli ubranie które dotykasz jest dzianiną (koszulki, bluzy, niektóre sukienki), najlepiej sprawdź jej rozciągliwość. Jeśli materiał szybko i bez śladu wraca na miejsce po naciągnięciu, to znaczy, że prawdopodobnie materiał posłuży Ci dłużej. Jeśli za to, kiedy go naciągniesz, zostają na nim ślady po tym zabiegu, lepiej odłuż go na miejsce.

Druga rzecz to samo uszycie produktu. Sprawdź szwy. Zobacz czy już w sklepie wychodzą nitki. Sama zobaczysz jeśli wyrób będzie słabo uszyty, wierz mi. Jeśli szycie budzi w tobie wątpliwość, to nie ma co. Samo szycie też ma znaczenie, ponieważ np. koszulka po praniach może się skręcać (i szew boczny ląduje wtedy na brzuchu).

Pamiętaj zatem, sprawdzaj skład, ale nie kupuj w ciemno, jeśli zobaczysz bawełnę.

Komfort i trwałość – bawełniana odzież ciążowa

Odpowiednio wyprodukowane ubrania ciążowe z bawełny będą służyły Ci nie tylko do porodu, ale również przez kolejne lata. A kiedy ciąży i porodu w ogóle nie planujesz, to oczywiście bawełna też się bardzo nada na codzienne użytkowanie.
Dlaczego? Taka odzież wyróżnia się bowiem wzmożoną wytrzymałością i trwałością. W rezultacie wygląda doskonale nawet po wielu praniach. Jest to również bardzo przyjemny i delikatny dla skóry materiał, który oddycha oraz bardzo dobrze wchłania wilgoć. Dzięki temu nie pocimy się nadmiernie, a tkanina szybko wchłania ewentualny pot, który pojawia się na skórze.

Wszystkie te czynniki sprawiają, że wybierając bawełnianą odzież ciążową, możemy czuć się w pełni komfortowo niezależnie od sytuacji. W moim sklepie znajdziesz szeroki wybór ubrań – bawełniane sukienki, koszulki, spodnie i legginsy, które doskonale sprawdzą się na każdą okazję. I mogę zapewnić o dobrym szyciu, bo wszystko powstaje w mojej pracowni lub śląskiej szwalni.

Jestem na punkcie jakości ubrań bardzo wyczulona, więc znajdziesz u mnie najwyższą jakość i materiałów i szwów. ;D

Jakieś pytania? Jeśli tak, pisz śmiało w komentarzu, będę rozwiewać wszelkie wątpliwości.

Ściskam, Maria

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

SKLEP INTERNETOWY

POZOSTAŁE WPISY:

Ubrania ciążowe z bawełny

Każda przyszła i świeżo upieczona mama doskonale wie, jak trudny bywa dobór odpowiedniej odzieży ciążowej. Przede wszystkim, nic nie może uciskać czy powodować dyskomfortu. Niemniej

Więcej »

WYSZUKAJ