mariaszyje
Ubierz się w radość!
wielorazowe wkładki laktacyjne, karmienie piersią

Wkładki laktacyjne – czym są i jak należy ich używać?

Stanowią nieodłączny element wyprawki dla każdej świeżo upieczonej mamy. Obecnie dostępne są w wielu wariantach, które różnią się od siebie nie tylko kształtem czy kolorem, ale również możliwością jedno- lub wielorazowego użytku. Wkładki laktacyjne są niezbędne w trakcie karmienia, ponieważ absorbują wypływające z piersi mleko, a równocześnie chronią ubranie mamy. Są to produkty pierwszej potrzeby, bez których nie da się funkcjonować czasami nawet jeszcze przed porodem, w zaawansowanym stadium ciąży, kiedy z piersi sączy się pokarm początkowy. Po porodzie zaś mamy mierzą się z problemem niekontrolowanych wycieków, które trwają kilka tygodni, do czasu aż laktacja się unormuje. Wtedy są one absolutnie obowiązkowe. 

Chociaż wybór wkładek laktacyjnych wielorazowych lub jednorazowych to kwestia indywidualna, to by ułatwić Ci ten wybór, przedstawiam wszystkie najważniejsze wady i zalety obu rozwiązań. 

Wkładki laktacyjne jednorazowe 

Jest to tradycyjna i bardzo popularna opcja wybierana przez wiele mam. Występują w formie krążków, które produkowane są ze sprasowanej bawełny. W środku najczęściej znajduje się z kolei specjalny wkład żelujący, który zabezpiecza przed przeciekami. 

Na rynku dostępne są zarówno modele przeznaczone na dzień, jak i na noc, które wyróżniają się wzmożoną chłonnością. Są bardzo wygodne i skuteczne, niemniej jednak jest to stosunkowo kosztowna opcja. Dodatkowo szybko się zużywają, przez co nie należą do ekologicznych rozwiązań. Słyszałam również od klientek, że czasem obierają je przez klej, który się na nich znajduje. Zwłaszcza w upalne dni, nie jest to komfortowe. 

Wkładki laktacyjne wielorazowe 

Jest to tańsza, a jednocześnie bardziej przyjazna środowisku alternatywa dla modeli jednorazowych. Najczęściej wykonane zostają z kilku warstw, dzięki czemu gwarantują należyte bezpieczeństwo każdej mamie. Posiadają bowiem specjalną nieprzemakalną powłokę, która sprawia, że nie musisz martwić się o żadne przecieki. Mogą być prane w pralce (60 stopni), dzięki czemu możesz je używać przez cały okres laktacji. 

W moim sklepie internetowym znajdziesz wkładki laktacyjne wielorazowe dostępne w szerokiej palecie kolorów i wzorów. Ponadto, każda z nich została specjalnie wyprofilowana tak, by idealnie układać się na Twoje piersi. 

Zobacz ofertę dla przyszłych mam! 

Masz jakieś pytania? Pisz śmiało 😀

Ściskam,
Maria

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

SKLEP INTERNETOWY

POZOSTAŁE WPISY:

Ubrania ciążowe z bawełny

Każda przyszła i świeżo upieczona mama doskonale wie, jak trudny bywa dobór odpowiedniej odzieży ciążowej. Przede wszystkim, nic nie może uciskać czy powodować dyskomfortu. Niemniej

Więcej »

WYSZUKAJ